Костянтин Райкін, художній керівник московського театру “Сатирикон”, виступив проти втручання уряду та громадських організацій в професійну діяльність акторів.

На з’їзді Спілки театральних діячів Росії Райкін різко висловився про бажання влади ввести цензуру в російському мистецтві. Він назвав це поверненням в минуле. Райкін сказав, що він добре пам’ятає Радянський Союз і всі безглузді заборони, які були в той час.

Також художній керівник «Сатирикону» попросив своїх колег згадати про так звану “цехову солідарність”. Він закликав режисерів, акторів та інших діячів мистецтва бути толерантними, припинити поливати один одного брудом  в засобах масової інформації.

Відомий російський актор Євген Миронов підтримав свого колегу. Він підкреслив, що кожен повинен займатися своєю справою. Для того, щоб втручатися в творчий процес, необхідно мати відповідну освіту та досвід. Є.Миронов сказав, що в кожній справі потрібно враховувати думку професіоналів, а не покладатися на агресивно налаштованих невігласів.

Міністр культури РФ Володимир Мединський зустрівся з директором театру “Сатирикон”. За інформацією міністерства, на зустрічі була досягнута домовленість сторін. К. Райкін не зміг бути присутнім, тому що перебував на гастролях. В.Мединский зазначив, що розмовляв з актором по телефону.