Комп’ютер впевнено увійшов у наше життя. Без цієї техніки складно уявити звичайний день багатьох людей. Стаціонарні ПК і ноутбуки використовуються нами для багатьох цілей. З їхньою допомогою ми виконуємо завдання на роботі, спілкуємося з друзями, шукаємо необхідну інформацію. Навіть телевізор вже не дуже потрібен. Адже все можна подивитися на комп’ютері. Виходить, що цей пристрій став невід’ємною частиною нашого життя. Комп’ютер приносить нам багато користі. Але, на жаль, негативні наслідки також є.

Поговоримо про очі. Як зберегти хороший зір при постійній роботі на комп’ютері?

Правильно організуйте своє робоче місце

Це правила, які сучасні діти вчать на уроках інформатики. Монітор повинен знаходитися на відстані 55-60 см від очей. Центр екрану – на 10-20 см нижче рівня очей. Розташуйте монітор так, щоб джерело світла знаходилося збоку. Не слід встановлювати монітор навпроти вікна. Природне світло буде заважати вам.

Налаштуйте параметри екрану комп’ютера

Відрегулюйте параметри монітора. Він повинен бути яскравішим, ніж світло в приміщенні. Встановіть відповідну контрастність. Також можна придбати антиблікову плівку та спеціальні окуляри. Ці речі допоможуть вам зберегти зір.

Частіше блимайте

Від постійного вдивляння в монітор людина забуває блимати. Згідно з дослідженнями, під час роботи на комп’ютері люди блимають майже на 70% рідше, ніж зазвичай. Через це очі пересихають, і ми можемо відчувати печіння та сухість. Існує навіть спеціальний термін “Синдром сухого ока”.

Перегляньте свій раціон

Підтримати зір можна також за допомогою продуктів харчування. Для поліпшення гостроти зору підійде риба. Якщо очі втомилися, з’їжте чорницю. Також додайте до свого раціону моркву, шпинат, всі види капусти. Вживайте більше овочів і фруктів, що містять вітамін С.

Робіть перерви

За порадами фахівців, необхідно робити невелику перерву під час роботи на комп’ютері кожні 20 хвилин. Відведіть очі від монітора або встаньте з-за комп’ютера. У цей час можна зробити гімнастику для очей.

Проводьте лікувальні процедури вдома

Робіть компреси для очей. Ватяні диски, змочені в теплому несолодкому чаї, дуже добре знімають втому. Замість чаю часто застосовують відвар ромашки. Також можна купити та періодично використовувати спеціальні краплі, які за складом нагадують сльозу. Вони усувають сухість очей.

Регулярно відвідуйте офтальмолога

Огляд офтальмолога повинен стати обов’язковим заходом, якщо ви постійно працюєте на комп’ютері. Досвідчений фахівець зможе розповісти вам про профілактику та лікування різних захворювань очей. Краще попередити проблему, ніж потім її вирішувати.

Дотримуйтесь цих простих правил. Бережіть своє здоров’я.