Компанія Space X змогла оговтатися після поразки.

25 червня космічна компанія Space X, яка розташовується в Сполучених Штатах, запустила на орбіту десять одиниць супутників за допомогою ракетної системи Falcon 9. Запуск пройшов благополучно, і початкова ракетна ступінь успішно приземлилася на платформу в Тихому океані. Дана компанія є приватним підприємством відомого американського мільярдера Ілона Макса і протягом декількох років успішно запускає свої супутники в космос. Але також трапляються поразки.

Компанія Space X понесла збитки через аварію.

Для компанії 2016 рік видався не зовсім успішним. Причиною цього стала аварія у Флориді, а точніше на Канавералском мисі. Саме там розташовується космодром, на якому перебувала ракета Falcon 9. Під час запланованого тестування двигунів ракети, за два дні до запуску, а саме першого вересня, Falcon 9 вибухнула. Єдиною позитивною стороною інциденту стала відсутність постраждалих під час вибуху. Але, незважаючи на це, протягом тривалого часу, запуск ракети відкладався на невизначену дату. Перший запуск після аварії стався 14 січня, і ракета успішно висадила на орбіту десять комунікаційних супутників.

У планах компанії запустити 75 одиниць супутників до 2018 року. А в 2024 році компанія Space X має намір розташувати на орбіті порядком 4,5 тисячі супутників для підтримки швидкісного Інтернету. Також американський мільярдер хоче забезпечити максимально доступне Інтернет підключення не тільки на суші, але і в море і в повітрі, а саме на морських і повітряних судах. У травні цього року, на орбіту було успішно відправлено одну одиницю супутника Inmarsat-5 F4, місією якого також було максимальне забезпечення високошвидкісним Інтернетом літаки і кораблі. До того ж компанія подбала про старі супутники, які були відправлені на низькі орбіти з метою повного вироблення залишків палива і для точної настройки сонячних батарей. Цей процес необхідний для створення опору, щоб в подальшому супутник міг увійти в атмосферу і там же само знищитися за допомогою згоряння.