«Копія» Tesla Model X

NIO створила клон американського електричного кросовера. Модель ES8 кілька днів тому надійшла в продаж. Автомобіль, за загальним даними, цілком може скласти конкуренцію Tesla Model X, по крайней мере, на китайському ринку. Великим плюсом, природно, є ціна – вона коштує наполовину дешевше «оригіналу». Ціна базової комплектації моделі стартує всього до 67 697 доларів.

Але не тільки ціна може залучити споживачів. Авто дійсно цікаво. Вельми місткий, семимісний кросовер розганяється до 100 за 4.4 с. Під капотом у нього 644 кінських сили. Корпус і шасі виконані з алюмінію, а в салоні – натуральна шкіра. Дисплей на лобовому склі, бездротова зарядка, – все це виглядає вельми привабливо.

«Скопійований» і Autopilot від Tesla. NIO Pilot розроблений ізраїльською компанією, конкурента Tesla. Модель ES8 має 23 датчика, встановлених по всьому периметру, 5 радарів, стільки ж камер, 12 ультразвукових сенсорів. Завдяки такому «апгрейду», авто вийшло дійсно «смарт». Попереджає водія про виїзд на зустрічну смугу, в разі аварії запускає автоматичну гальмівну систему, «бачить» всі об’єкти в «сліпій зоні» і повідомляє про них. «Комп’ютер авто протягом поїздки говорить з водієм, слухає його, допомагає», – кажуть розробники.

Єдиний значний помітний мінус «копія» Tesla Model X має в запасі ходу без додаткової підзарядки – 355 кілометрів (70 кВт⋅ч), в той час як Tesla пропонує 565 кілометрів. Але і тут китайці постаралися компенсувати це за рахунок іншого «плюса» – швидкості зарядки. Потрібно всього 10 хвилин потрібно заряджати електромобіль, щоб проїздити на нём100 км. Ще компанія збирається створити систему повної заміни батареї за три хвилини, якщо запас заряду раптово виснажиться. Для цього будуть створено мережу зарядних станцій Power Swaps. А до 2020 року число мобільних станцій Power Mobile в Китаї має зрости до 1200.

Таким чином, NIO ES8, китайська «копія» Tesla Model X вийшла досить пристойною. Уже багато «загорілися» бажання придбати авто. Мінус в тому, що поки електрокар доступний тільки на китайському ринку.