Кава є одним з найпопулярніших напоїв у світі. Багатьом з нас важко уявити собі початок дня без горнятка цієї ароматної рідини.

Існують різноманітні версії появи кави в житті людей. Є цікава легенда. Один молодий ефіопський пастух помітив, що кози з його стада їли якісь червоні ягоди. А після цього вони ставали збудженими та бігали без зупинки по пасовиську. Пастух вирішив на собі випробувати дію цих ягід. Він з’їв декілька штук і теж відчув себе бадьорим і енергійним.

Хлопець розповів про своє відкриття настоятелю місцевого монастиря. Священик приготував з цих ягід відвар і напоїв ним ченців. Цей напій відразу збадьорив їх. Ченцям стало легше проводити нічні молитви, тому що вони були сповнені сил. З тих часів кава почала завойовувати світ.

До речі, вважається, що свою назву ароматний напій отримав від того містечка, в якому жив пастух. Він називався “Каффа”.

На Сході кава дуже швидко стала популярною. Через деякий час вона з’явилася і в Європі. Але тут до неї поставилися більш насторожено. Були часи, коли цей напій бадьорості в Європі намагалися заборонити. Представники духівництва вважали, що цей напій має згубний вплив на душі людей. Але Папа благословив каву і дозволив християнам її вживати.

В Англії каві приписувалися лікувальні властивості. На думку англійських лікарів, цей напій міг вилікувати істерію, а також добре стимулював розумову діяльність.

У Росії кава стала відомою завдяки великому реформатору Петру І. Правитель спробував цей напій в Голландії і згодом долучив до нього своїх придворних.

У сучасному світі кава є невіддільною частиною життя людей. Цей продукт займає друге місце за кількістю операцій купівлі-продажу в світі. Але поки лідирує нафта.

Один із головних постачальників кави на світовий ринок – це Бразилія. За нею слідують Колумбія, Ефіопія та В’єтнам.

У будь-якому куточку світу люди п’ють каву. У різних країнах існують свої традиції з приготування і вживання цього тонізуючого напою.

Фахівці сперечаються про те, корисний чи шкідливий цей напій. Але те, що він став частиною життя практично кожної людини на нашій планеті, не викликає сумнівів. Заварна кава або розчинна, з цукром або без, з молоком або вершками, зі спеціями. Море рецептів на будь-який смак.