Ілон Маск

Біографія

Народився Ілон Маск 28 червня 1971 сім’ї інженера в ПАР. Його мати була успішним дієтологом. Батьки розлучились. Хлопчик спочатку залишився з матір’ю, пізніше вирішив жити з батьком. Він любив читати, був замкнутим і часто піддавався знущанням однолітків (навіть до втрати свідомості). Одного разу навіть довелося відновлювати зламаний ніс.

У дев’ять років у Ілона з’явився комп’ютер. У 12 він вже продав, написану ним гру, за $ 500. Виручені гроші підліток вкладав в фармацевтичну компанію, за розвитком якої вже давно стежив в місцевих газетах. Пізніше він витратив, виручені від продажу акцій, гроші на переїзд до Канади. Спочатку він терпів матеріальні складнощі. Пізніше він переїхав до США. Отримав диплом з фізики і економіці. Вступив в Стенфордський університет, щоб захистити докторську дисертацію з фізики.

Але незабаром він кинув навчання на користь підприємництва. Жив в офісі, який орендував, працював цілими днями разом з братом. У 1999 році вони продали стартап за 307 млн ​​доларів. Ілон Маск отримав 20 млн доларів. Переїхав в хорошу квартиру, купив особистий літак і спорткар McLaren F1. Пізніше, створена ним, компанія X.com об’єдналася з компанією-конкурентом, спільно розробила PayPal. Отримавши від продажу платіжної системи 180 мільйонів доларів, Ілон Маск зайнявся тим, заради чого так старанно трудився. Його ідеї та розробки далеко виходять за межі прийнятих стандартів і обмежень.

Діяльність

Один з найвпливовіших людей за версією журналу Esquire. Процвітаючий бізнесмен, винахідник, новатор, інженер, засновник Tesla, PayPal і SpaceX — Ілон Маск. Останнім часом, його ім’я все частіше миготить в яскравих новинах. Ця людина асоціюється з неймовірним прогресом, новітніми технологіями, футуристичними ідеями і цілями. Кажуть, що він більше схожий на супергероя з фільмів, ніж на пересічного бізнесмена. До речі, він став прототипом Тоні Старка — головного героя фільму «Залізна людина».

Його називають «колонізатором Марса». Маск поставив собі за мету здешевити космічні польоти в десять разів. Він створив компанію SpaceX і вклав в неї $ 100 млн. До 2025 року компанія, що займається розробкою нових ракет, за його словами, планує здійснити політ на Марс.

У 2016 році він увійшов до складу Президентської форуму по стратегії і політиці, але пізніше вийшов з нього на знак протесту проти рішення Трампа про вихід США з Паризького угоди.

Ілон Маск зі своїми компаніями займається розробкою екологічних електромобілів. Він хоче повністю скасувати поширеність двигунів ДВС. Автомобілі Тесла набувають величезну популярність у всьому світі. Акції компанії зростають. Нещодавно були випущені найшвидший серійний електромобіль — Tesla Roadster і перший електрогрузовік Tesla — Semi, що викликало справжній фурор серед шанувальників бренду.

Hyperloop — найвідоміший концепт розробника. Ідея полягає у створенні транспорту, який буде в сотні разів перевершувати будь-який відомий громадський транспорт. Насправді, Hyperloop — це надзвукова швидкість і унікальна технологія. Це щось середнє між літаком, ракетою і грою в аерохокей. За задумом, капсули з пасажирами будуть переміщатися всередині надземного трубопроводу зі швидкістю, вдвічі більшої швидкості літака. Рух капсул буде здійснюватися безперервно, за типом метро. Пасажири можуть виходити на будь-якій станції. Ілон Маск каже, що проект обіцяє бути недорогим і доступним. Хоча багато з цього приводу мають великі сумніви.

Ще однією сферою діяльності бізнесмена є SolarCity. Установка сонячних дахів, які виробляють електроенергію. При чому, це не традиційні батареї на даху, це повноцінна дах, з вбудованими батареями. Від такого даху можна заряджати електромобілі. Черга на встановлення неймовірна.