Першим віце-президентом Азербайджану стала дружина глави цієї держави. Таке рішення особисто прийняв Ільхам Алієв. Він вважає, що його дружина якнайкраще підходить для цієї посади.

Призначення Мехрібан Алієвої першим віце-президентом було офіційно оформлено у вівторок, 21 лютого. Цей пост з’явився в Азербайджані відносно недавно, у вересні минулого року. Таке рішення було прийняте на референдумі. Але до цього моменту посада залишалася вакантною.

Ільхам Алієв представив свого нового заступника на засіданні ради безпеки Азербайджану. На його думку, дружина вже давно грає важливу роль в житті держави. Алієв називає свою дружину справжнім професіоналом.

Мехрібан Алієва заявила, що вона повністю усвідомлює покладену на неї відповідальність.

Думка експертів

Фахівці вважають, що таке рішення президента Азербайджану пов’язане з наступністю, яка існує в країні. Зміцнення влади членами однієї сім’ї вже давно практикується в цій державі. Першим президентом Азербайджану був Гейдар Алієв. Потім він передав пост своєму синові, Ільхаму. І тепер чинний президент всіма силами намагається зміцнити свої позиції, призначаючи на керівні посади родичів.

За словами експертів, жителі Азербайджану дуже добре ставляться до першої леді. Вона показала себе як ефективний політик. Азербайджанці позитивно сприйняли її призначення на таку високу посаду.