Грузія отримала право на безвізовий режим з країнами Шенгенського договору. На пленарному засіданні Європарламенту 553 депутати проголосували за таке рішення, майже 70 були проти, і 28 утрималися.

Громадяни Грузії отримають можливість відвідувати країни Європейського союзу без оформлення візи. Рішення вступить в законну силу після того, як закон буде затверджений міністрами формально. Така інформація розміщена на офіційному сайті Європейського парламенту.

Закон почне діяти після введення в дію механізму призупинення безвізового режиму. Такий механізм дозволяє представникам ЄС вводити тимчасовий візовий режим з тими державами, з боку яких виникає небезпека або зростає міграційна активність.

На думку Європарламенту, Грузія провела серйозні реформи для отримання безвізового режиму. Представники законодавчого органу Євросоюзу подякували грузинам за терпіння та величезну виконану роботу.

Шлях до Європи відкритий

Передбачається, що всі формальності будуть залагоджені до кінця березня. Після цього жителі Грузії, які мають біометричні паспорти, зможуть відвідувати європейські країни з діловими поїздками, а також для туристичних і сімейних цілей.