Google збирав відомості про геолокацію, не питаючи дозволу користувача

Всі знають, що смартфони можуть відстежувати місце розташування. Але що станеться, якщо Ви власноруч вимкніте цю функцію, і навіть витягніте сім-карту? Quartz повідомляє, що навіть така обережність нічого не змінить.Як стало відомо, пристрої на Android з початку 2017 року, без згоди на те їх користувачів, відправляли дані про поточну локацію компанії Google.Тобто, коли людина не погоджувався включити функцію для збору даних про геолокацію , це було всього лише формальністю. Гугл не брав до уваги його бажання.

У Google підтвердили інформацію про те, що дані про геолокацію пристроїв збиралися навіть в тих випадках, коли користувачі виймали сім-картку

Пристрої на базі Андроїд весь час передають інформацію про розташування сусідніх веж мобільного зв’язку. Інформації багато не потрібно, достатньо з’ясувати унікальний ідентифікатор (наявний на будь-якому мобільному пристрої) і місцезнаходження сусідніх вишок. Таким чином з легкістю визначається місце розташування людини.

«У січні цього року ми почали збирати коди-ідентифікатори вишок мобільного зв’язку для підвищення швидкості і продуктивності системи доставки повідомлень», — заявив представник Гугл

Але питання принципове — мова йде про конфіденційну інформацію. Репутація таких компаній, як, наприклад, Facebook і Alphabet безпосередньо залежить від довіри до них споживачів. Конфіденційність персоналізацій, історій покупок, політичних поглядів користувачів не повинна опинитися під загрозою.

Компанія наполягає на тому, що ніяк не використала ці дані, не зберігала їх і не передавала.

Хоча дані, відправлені в Google, зашифровані,  їх можна було б відправити третім особам, якщо б телефон був зламаний шпигунськими програмами та іншим.

Очевидно, що ця інформація має високу комерційну цінність. Наприклад, за допомогою неї, компанія може визначити, що людина з Android-телефоном або додатком Google зайшла в певний магазин. І використовувати це для таргетингу реклами, яку в результаті буде бачити користувач.

До кінця листопада Google пообіцяв припинити збір даних про геолокацію. Скептики кажуть, що це чудова новина для тих, у кого в протягом багатьох місяців не просили на це дозволу.

Виникає питання: що ж ще замовчує Google і навіщо?