Голодомор 1932-1933 років

85 років минає с того часу, а пам’ять про цю страшну подію в історії України не зникла. Про причини голоду 1932-1933 років багато сперечаються. Висуваються різні теорії. Але відомо одне – в тій трагедії загинуло безліч людей. За різними даними – від 3 до 10 млн осіб.
У 1931 році експорт зернових продуктів в країні різко збільшився. А наступний рік був неврожайним. Уряд же довгий час не знижував норми планів. Села змушені були віддати всі вирощені продукти, щоб хоч частково виконати план. У підсумку – в деяких регіонах люди залишилися без їжі. А переїжджати в більш забезпечені місця влада їм заборонила. Результатом стало безліч смертей. Голод нещадно знищував і старих, і малих. Стільки горя пережив народ, що це назавжди закарбувалося в пам’яті нації. Зміст багатьох, раніше засекречених, документів, тепер оприлюднюється. І все більше стає зрозумілим, що уряддіяв  тоді свідомо. Народ України був піддався геноциду за спроби боротьби за незалежність.

Англія не визнала голод 1932-1933 років геноцидом

Нещодавно МЗС Великобританії заявило, що не збирається називати ті події геноцидом українського народу. Причиною став той факт, що Конвенція ООН про голодомор була видана вже після тих подій.
У Конгресі США, навпаки, підготували резолюцію про визнання Голодомору-геноциду.

Українські активісти провели в Ізраїлі акцію в пам’ять про жертви голодомору

В рамках акції, місцевим жителям пропонували спробувати їжу, що тільки була доступна під час Голодомору. «Суп» з шишок, різного листя і кори дерев назвали «найбільш огидним, що тільки можна спробувати». Таким способом активісти розповіли людям про події 1932-1933 років. Багато хто взагалі ніколи про це не чув.

А Сенат Австралії висловив підтримку і співчуття українцям, і закликав інші країни вшанувати пам’ять про Голодомор.