Strava видала користувачам інформацію про розташування військових баз

Різні програми, які допомагають спланувати спортивні навантаження належним чином і скласти статистику досягнень, стають все більш популярними. Але ось спецслужбам вони можу надати проблеми, вважає військовий аналітик Нейтан Расер. Він заявив у своєму твіттері, що не дивлячись на те, що додаток Strava само по собі чудово, але ставить під загрозу безпеку військовослужбовців.

Справа в тому, що недавно всі користувачі програми могли помітити маршрути, виділені червоним, на пустинній території Сирії та Афганістану.

Strava надає світову карту з нанесеними на неї маршрутами для тренувань. Глобальна мережа, яка об’єднує користувачів, зазначає найбільш популярні маршрути яскравим кольором. Чим частіше користуються маршрутом, тим краще його видно на карті. Зазвичай всі великі міста просто поцятковані такими лініями. Але увагу користувачів прикував той факт, що «популярним» виявилося місце, яке повинно бути взагалі практично безлюдним. Солдати, які, по видимому, здійснювали щоденні пробіжки по певному шляху, використовували програму Strava.

Таким чином стали чітко видно обриси військових баз США та інших країн. При збільшенні карти можна навіть приблизно дізнатися відстань між корпусами.

І найголовніше – ідентифікатор Strava дозволяє побачити конкретної людини, що пройшов цей маршрут і поспостерігати всі його переміщення. Це говорить про відсутність анонімності користувачів. Взагалі, останнім часом існують обмеження на використання електронних пристроїв військовими на засекречених територіях. Але розробники Strava запевняють, що приводів для занепокоєння немає, тому що в налаштуваннях можна додати будь-яку приватну зону.

Проте, за короткий проміжок часу, опубліковані дані цих карт. А знайдені місця відсутні на картах Google і Apple. На Фолклендські острови виявлені військові частини британців. Військові вже оцінюють ризики, які пов’язані з оприлюдненням таких даних.