З початком опалювального сезону вартість комунальних послуг суттєво зросла. Як наслідок, економія стала однією з головних задач населення. Пропонуємо кілька порад щодо зменшення суми платежів, які допоможуть вам хоч трохи зберегти сімейний бюджет.

Встановіть лічильники

Ваші витрати зменшаться в кілька разів, якщо ви встановите лічильники на воду та газ. Ви будете платити тільки за реально використані ресурси, а не середньостатистичну ціну комунальних служб. Більш того, сучасні водоміри розраховані на роботу в багатотарифному режимі. Користуючись водою в “непопулярний” час, ви заощадите.

Відремонтуйте сантехніку

Протікання кранів також збільшує підсумкову вартість води. Усуньте несправність. Адже ви не хочете платити за воду, яка тече без користі.

Купіть енергозбережувальні лампочки

Такі лампи споживають набагато менше електроенергії, ніж звичайні. Хоч вартість енергозбережувальних ламп вища, але служать вони довше. Ваші витрати швидко окупляться.

Утепліть свій будинок

Ця порада найбільш актуальна для тих, хто живе в приватному будинку та може регулювати опалення. Утепливши будинок зовні, ви зможете витрачати менше ресурсів на обігрів приміщення. Також можна поставити якісні вікна, які не випускатимуть тепло з будинку.

Вимикайте побутову техніку

Перебуваючи в режимі очікування, побутові прилади все одно споживають електроенергію. Візьміть за правило вимикати їх повністю, якщо ви ними не користуєтеся. Крім того, під час купівлі нової техніки звертайте увагу на її витрати енергії. Віддавайте перевагу більш економічним моделям.

Обирайте правильний ресурс

Якщо ви живете в квартирі та платите за газ за чітко встановленим єдиним тарифом, то користуйтеся цим ресурсом максимально. Зведіть до мінімуму експлуатацію електрочайника та мікрохвильової печі. Кип’ятити воду, а також розігрівати їжу можна й на газовій плиті.

Порахуйте, що вигідніше: платити за гарячу воду або встановити водонагрівач?

Вчасно вимикайте світло та воду

Намагайтеся стежити за тим, щоб ресурси не витрачалися даремно. Виходячи з кімнати, вимикайте світло (якщо там нікого немає). Під час миття посуду вас відволікли? Вимкніть воду до того моменту, поки не зможете продовжити своє заняття.

Виконавши хоча б половину з перерахованих вище умов, ви істотно зменшите свої витрати на оплату комунальних послуг.