Американці сьогодні відзначають одне з найпопулярніших державних свят – День подяки. За традицією в цей день заведено запікати величезну фаршировану індичку, запрошувати родичів і друзів, дякувати один одному та Господу Богу за все хороше.

Історія свята

Історія цього свята сягає корінням сивої давнини. Ще на початку 17 століття англійські переселенці причалили до берегів Америки. Не всі змогли пережити холод і відсутність їжі. Половина англійців загинула. Ті, що вижили, заснували колонію. Місцеві індіанці навчили переселенців правильно обробляти землю, орати, сіяти. Наступної осені був зібраний перший великий урожай. В знак вдячності за допомогу колоністи влаштували свято, яке сьогодні відоме під назвою “День подяки”.

Сучасні традиції

У сучасній Америці з’явилися нові традиції святкування. У цей день чинний президент США повинен помилувати двох індичок. Крім того, для безпритульних людей організовується безкоштовне частування традиційними стравами: смаженою індичкою з журавлиновим соусом і гарбузовим пирогом. На вулицях міст проходять урочисті паради.

Сусідня Канада також відзначає День подяки, але на місяць раніше. На додаток до індички канадці готують яблучний пиріг і пельмені.