Створюючи інтер’єр будинку або офісу, перш за все необхідно визначитися зі стилем. Відштовхуючись від цього параметра підбираються матеріали та елементи оформлення приміщення. Декорування вікон грає важливу роль у створенні гармонійного інтер’єру. Правильно підібрані штори стануть завершальним штрихом всієї композиції.

На сьогоднішній день існує безліч варіантів з оформлення вікон. Кожна людина може вибрати для себе найбільш близький по духу.

Японський мінімалізм

Якщо вам подобається мінімалізм, зверніть увагу на японські штори. Цей вид текстилю став дуже популярним останнім часом. Ні для кого не секрет, що жителі Країни Вранішнього Сонця використовують мінімальну кількість речей для створення дизайну приміщення. Японські штори поєднують в собі такі якості, як лаконічність і функціональність. Вони не тільки виглядають дуже стильно, але й виконують покладені на них функції повною мірою.

Французький шик

Якщо вам до душі багате оздоблення палаців, тоді зупиніть свій вибір на шторах епохи Людовика XIV. Таке декорування вікон виглядає дуже урочисто та велично. Ви відчуєте себе королем. Але не варто використовувати французькі штори в маленькому приміщенні. Вони будуть виглядати безглуздо. Такі портьєри підійдуть для великого простору та вікон солідних розмірів.

Римська практичність

Для тих, хто звик обирати речі за їхню практичність, сподобаються римські штори. Вони дуже схожі на жалюзі. За допомогою підйомного механізму текстильні полотна збираються в горизонтальні складки. Таке дизайнерське рішення доречно в приміщеннях, де потрібно заощадити місце. Наприклад, в невеликих вітальнях або маленьких офісах.

Класика

Не всі люблять експерименти. В такому випадку прекрасно підійдуть класичні завіси в поєднанні з портьєрами. Класика ніколи не виходить з моди, виглядає доречно в різних інтер’єрах. Традиційні штори часто декоруються ламбрекенами, кистями або бахромою.

Плісований текстиль

Для вікон нестандартної форми ідеально підійдуть штори плісе. Вони можуть бути використані на горищах, мансардах й інших приміщеннях з незвичайними віконцями.

Існує ще багато різновидів штор, наприклад, австрійські, китайські, романські й т.д. Кожні з них мають неповторний дизайн. Створюючи унікальний інтер’єр, ви маєте можливість вибирати на свій смак.