З давніх часів килим був ознакою заможності та добробуту власника. Час йде, мода змінюється. Але люди також полюбляють прикрашати свої будинки красивими килимами. Особливо цінуються покриття для підлоги ручної роботи. Вони дорожчі, оскільки вимагають більших витрат часу та сил. Килим — це виріб, який став звичайним для багатьох людей. Купуючи цей товар, ви навіть не замислюєтеся, скільки цікавого з ним пов’язано. Отже, представляємо вам цікаві факти про килими.

Найдавніший килим

Найдавнішим вважається Пазирикський килим. Він був знайдений на Алтаї понад дві тисячі років тому під час розкопки скіфського кургану. Хочете його побачити? Сходіть в Ермітаж. Саме там зберігається ця важлива археологічна знахідка.

Одноразові килими

Багато століть тому в Європі килими виготовлялися з очерету. Як тільки покриття забруднювалося, його викидали. У той же час, в Стародавньому Сході килими були деталлю інтер’єру тільки багатих будинків.

Пилозбірник

У це важко повірити, але за рік килим накопичує кілька кілограмів бруду та пилу. Щоб ідеально очистити покриття для підлоги, недостатньо скористатися пилососом і віником. Необхідно здавати виріб в хімчистку.

Древній візерунок

Одним з найдавніших малюнків, зображених на килимі, вважається свастика. Тільки цей візерунок не має ніякого відношення до фашизму, а символізує сонячну енергію.