Справа про замовчування, пов’язана з колишнім президентом Дональдом Трампом і виплатами актрисі фільмів для дорослих Стормі Деніелс і колишній моделі Playboy Карен Макдугал, стала предметом багатьох припущень і розслідувань. Але чому Трамп взагалі зробив ці платежі?

І Деніелс, і Макдугал стверджували, що мали романи з Трампом

І Деніелс, і Макдугал стверджували, що мали романи з Трампом, що він заперечував. Щоб не допустити оприлюднення їхніх звинувачень, колишній адвокат Трампа Майкл Коен організував виплати обом жінкам. Виплати були здійснені за кілька тижнів до президентських виборів 2016 року.

130 000 доларів Деніелс та 150 000 доларів Макдугал

За словами прокурорів, Трамп доручив Коену здійснити виплати, які склали 130 000 доларів Деніелс та 150 000 доларів Макдугал. Платежі здійснювалися через підставні компанії і не були зазначені як внески на кампанію, що є порушенням федерального законодавства про вибори.

Хоча Трамп заперечує будь-які правопорушення у цій справі, виплати викликають сумніви щодо його характеру та його відповідності посаді. Критики звинуватили його у використанні свого багатства та влади, щоб змусити замовкнути своїх обвинувачів і уникнути відповідальності.

Тоді Трамп зіткнувся з численними звинуваченнями в сексуальних домаганнях

Деякі також припускають, що виплати могли бути зроблені, щоб захистити імідж Трампа як сім’янина та його шанси виграти вибори. У той час Трампа висунули численні звинувачення в сексуальних домаганнях, і викриття романів з Деніелс і Макдугал могло ще більше зашкодити його репутації та його кампанії.

Справа про замовчування грошей мала серйозні наслідки для всіх залучених сторін. Коен визнав себе винним у звинуваченнях, пов’язаних з виплатами, і був засуджений до в’язниці. Деніелс і Макдугал розповіли про свій досвід і в результаті зіткнулися з переслідуваннями та погрозами.

Цей випадок також підіймає ширші питання про вплив грошей на політику

Ця справа також підіймає ширші питання щодо впливу грошей на політику та ролі законів про фінансування кампаній у захисті чесності виборів. Хоча виплати Деніелс та Макдугал мали на меті не допустити оприлюднення їхніх звинувачень, розкриття виплат могло мати протилежний ефект, проливши світло на дії Трампа та викликавши занепокоєння щодо його відповідності посаді.

Справа про замовчування, пов’язана з колишнім президентом Дональдом Трампом і виплатами актрисі фільмів для дорослих Стормі Деніелс і колишній моделі Playboy Карен Макдугал, стала предметом багатьох припущень і розслідувань. Ось докладніший погляд на факти, пов’язані з цими платежами:

Деніелс стверджувала, що у неї був сексуальний контакт із Трампом

– І Деніелс, і Макдугал стверджували, що мали романи з Трампом. Деніелс стверджувала, що у неї був сексуальний контакт з Трампом у 2006 році, незабаром після народження його сина Беррона, тоді як Макдугал стверджувала, що мала з ним роман, який тривав рік у 2006-2007 роках.

– Щоб не допустити оприлюднення їхніх звинувачень, колишній адвокат Трампа Майкл Коен організував виплати обом жінкам. Виплати були здійснені за кілька тижнів до президентських виборів 2016 року.

– За словами прокурорів, Трамп доручив Коену здійснити виплати, які склали 130 000 доларів Деніелс та 150 000 доларів Макдугал. Платежі здійснювалися через підставні компанії і не були зазначені як внески на кампанію, що є порушенням федерального законодавства про вибори.

– Про платежі стало відомо на початку 2018 року, коли The Wall Street Journal повідомила про наявність угоди про нерозголошення між Коеном і Деніелсом. Деніелс подала позов, щоб визнати угоду недійсною, а пізніше оприлюднила ескіз чоловіка, який, як вона стверджувала, погрожував їй у зв’язку з цим романом.

– У серпні 2018 року Коен визнав себе винним у звинуваченнях, пов’язаних із виплатами, включаючи порушення фінансування кампанії та брехню Конгресу. Його засудили до трьох років позбавлення волі, але у 2020 році через пандемію COVID-19 випустили в ізолятор.

– Трамп заперечує будь-які правопорушення у цій справі та назвав її «полюванням на відьом» і політично мотивованим нападом. Він також стверджував, що не знав про виплати на момент їх здійснення.

– Деніелс і Макдугал розповіли про свій досвід і в результаті зіткнулися з переслідуваннями та погрозами. Макдугал врегулював судовий процес із материнською компанією National Enquirer, яка придбала права на її історію, але так і не опублікувала її. Деніелс продовжував висловлюватись і став відомим критиком Трампа.

Вплив грошей на політику

Справа про приховування грошей підіймає питання про використання угод про нерозголошення, щоб змусити замовкнути звинувачувачів, вплив грошей на політику та роль законів про фінансування кампаній у захисті чесності виборів. Хоча виплати Деніелс та Макдугал мали на меті не допустити оприлюднення їхніх звинувачень, розкриття виплат могло мати протилежний ефект, проливши світло на дії Трампа та викликавши занепокоєння щодо його відповідності посаді.