Чи варто сліпо слідувати за модою? Чи все ж треба покластися на свій смак? Таке питання рано чи пізно виникає у кожної людини. Усі ми, звичайно, хочемо бути привабливими та стильними. Але чи обов’язково для цього мати речі з останньої модної колекції? Або, можливо, важливіше знати, що підходить саме тобі.

Одні люди вважають, що слідувати за модою – значить, бути одним з натовпу, втратити індивідуальність, підкоритися стадному інстинкту. Такі люди прагнуть знайти свій, індивідуальний стиль. Вони свідомо відкидають все те, то вважається модним у цю мить. Навіть якщо ці речі гарні та зручні.

Інші, навпаки, не пропускають жодної модної новинки. Такі люди завжди відвідують покази модельєрів. Вони регулярно гортають модні журнали та дивляться передачі про моду. Вони не уявляють свого гардеробу без речей з нової колекції відомого дизайнера.

Для деяких людей важливим є саме та обставина, що річ називається модною. Навіть якщо вона їм не пасує, вони повинні її придбати. Усвідомлення того, що саме це зараз у тренді, робить людей більш впевненими в собі.

Часто продавці-консультанти в магазинах, переконуючи нас придбати ту чи іншу річ, кажуть, що вона дуже модна. Чи варто сприймати це як позитивний аргумент під час здійснення покупок? Оскільки одна й та ж річ зовсім по-різному сидить на різних людях. Ми всі індивідуальні, і тому не можемо однакого добре виглядати в ідентичному одязі.

Скільки разів ми спостерігали на вулиці картину, коли речі однієї моделі абсолютно по-різному виглядають на різних людях. Одні худі, інші товсті, треті високі, четверті низькі. Хіба можна на всіх приміряти один і той же образ?

Напевно, відповідь на питання про моду криється десь посередині.

У сучасному світі мода займає важливе місце. Тому ігнорувати цей факт просто неправильно. Але і сліпо слідувати за нею не варто. Адже бувають абсолютно абсурдні ситуації. Наприклад, раптом модельєри вирішили використовувати у виготовленні своїх нових колекцій м’ясо. Звичайна людина розуміє, що таке вбрання їй абсолютно ні до чого. Цей одяг можуть купити та носити хіба що знаменитості. Навіть не кожен представник бомонду на це зважиться. Але є такі, які люблять шокувати публіку. Леді Гага, наприклад. У 2010 році вона прийшла на церемонію вручення премії MTV Video Music Awards в сукні, капелюшку і черевиках, що були зроблені зі справжнього м’яса. В руках у неї була сумочка, виготовлена з цього ж матеріалу. Дизайнером її незвичайного вбрання був Франк Фернандес. До речі, представники товариства захисту тварин були дуже незадоволені цією витівкою модельєра і співачки.

Дизайнери взагалі люблять експериментувати. Час від часу вони радують (а іноді й шокують) своїх шанувальників новими матеріалами для виробництва колекцій. Вони можуть використовувати картонні коробки, поліетиленові пакети, обгортки від цукерок і газети.

Зрозуміло, що в такому костюмі ні вчитель, ні лікар на роботу не підуть.

На такі творіння можна хіба що дивитися.

Або буває інший варіант. Начебто і матеріал хороший, і колір відповідний, але модель абсолютно непрактична. Адже одна справа пройти по подіуму в дизайнерському одязі, і зовсім інша – ходити цілий день в офісі. Це стосується як одягу, так і взуття.

Туфлі на високих підборах, в яких часто дефілюють манекенниці, дуже добре виглядають на полицях магазинів. І навіть коли ми їх міряємо в торговій залі, вони теж здаються нам зручними. Але варто вийти в них на вулицю, пройтися по нерівній дорозі, ми відразу розуміємо, як помилилися у виборі.

Звичайно ж, це не означає, що потрібно ходити в домашніх капцях і старих спортивних костюмах. Просто потрібно розуміти, що вам треба буде носити ці речі. Якщо, звичайно, ви їх не купуєте тільки для того, щоб похвалитися перед знайомими та друзями.

Будьте індивідуальні, обирайте на свій смак. Йдіть за модою. Але робіть це з розумом. І ви будете прекрасними та неповторними.