Каліфорнія хоче вийти зі складу Сполучених Штатів Америки. В прокуратуру цього західного штату було подано пропозицію про проведення референдуму з питання від’єднання. Учасники руху Yes California стали ініціаторами такої петиції. З’явився навіть новий термін – Calexit. Це слово означає вихід Каліфорнії зі складу США (за аналогією з Brexit – вихід Великобританії з Європейського Союзу).

За словами віце-президента організації Yes California Маркуса Руїса Еванса, питання про відділення Каліфорнії активісти планували підняти в наступному році. Але в зв’язку з перемогою на президентських виборах кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа, учасники руху вирішили прискорити процес. Річ у тому, що більшість каліфорнійців віддали свої голоси представнику Демократичної партії Хіларі Клінтон.

Більш того, жителі Каліфорнії вважають, що вони занадто багато грошей відправляють в державну скарбницю. При цьому на штат виділяється значно менше коштів. Каліфорнія стала спонсором для всієї країни.

Прихильники відділення Каліфорнії сподіваються, що референдум пройде в березні 2019 року. Планується, що більше ніж 10 000 волонтерів збиратимуть підписи на підтримку Calexit.