Перший в світі титановий гальмівний супорт

З розвитком наукових технологій, все менше дивуєшся чогось нового. Чергове досягнення людського розуму, — створення 3D-принтера, вже відкрило нові горизонти раніше недосяжних можливостей. Технологію 3D-друку застосовують і в медицині, і в будівництві, і в інших, найнесподіваніших областях. Наприклад, не так давно інженери створили прототип підводного човна, роздрукувавши її на принтері. Ну а створення таким методом реактивних двигунів взагалі змушує повірити у що завгодно. І ось Bugatti показала нове застосування технології — автомобілебудування. Надрукувавши титановий гальмівний супорт, компанія показала свої високотехнологічні перспективи.

Суть прогресивності такого досягнення полягає в наступному. Одна з найважливіших деталей гальмівної системи, супорт, зазвичай виготовляється з алюмінію. Але так як цей пристрій приймає величезне навантаження, притискаючи гальмівні колодки до диска під час гальмування, деталь піддається сильному зносу. Була ідея створення її з титану, але традиційні методи виготовлення деталей не могли використовувати цей матеріал. Тепер же, титановий гальмівний супорт цілком реальний.

Щоб виготовити пристрій, компанія вдалася до допомоги Laser Zentrum Nord, яка має потрібний принтер для об’ємної титанової друку. У ньому є 4 лазера потужністю в 400 ват кожен, що дозволяє здійснити задум розробників. Друк титанового гальмівного супорта зайняла 45 годин. За цей час було нанесено 2213 шарів титану. Потім, готову деталь піддали термічній обробці (для міцності), і зрізали зайвий матеріал.

Компанія збирається провести випробування титанового гальмівного супорта вже в цьому році. Звичайно, при такому тривалому процесі виготовлення, пристрій поки не претендує на вихід в масовий ринок, але над цією проблемою вже працюють. Інженери збираються прискорити цей процес настільки, щоб деталь могла бути доступною не тільки для дорогих суперкарів, але і для виробництва масових моделей авто.

Візуально титановий гальмівний супорт виглядає по-справжньому красиво! А враховуючи, що він на 40% більше довговічний і ефективний (не дивлячись на те, що легше аналогів), це справжнє досягнення в автомобілебудуванні!