Боротьба з палінням у сучасному світі не припиняється ні на хвилину. У Шотландії, наприклад, вийшов закон, який забороняє палити в автомобілі, якщо в ньому знаходяться неповнолітні.

На думку представників шотландського парламенту, така заборона необхідна для захисту дітей від негативних наслідків пасивного куріння.

Штраф, передбачений за це порушення, може досягати тисячі фунтів. За словами міністра охорони здоров’я Шотландії, цей закон спрямований на те, щоб курці змінили свою поведінку. Уряд не мав на меті покарання. Айлін Кемпбелл підкреслила, що діти дихають частіше, тому в їхній організм потрапляє більше шкідливих речовин.

Представники організації курців Forest негативно поставилися до цього закону. Вони вважають, що законодавчий акт є популістським. Далеко не всі дорослі дозволяють собі палити в машині, де знаходяться діти. Директор організації додав, що кошти для реалізації цього нормативного акту могли бути спрямовані на більш нагальні потреби.

Досвід реалізації закону

В інших адміністративних частинах Великобританії, а саме в Англії та Уельсі, такий закон діє вже рік. За цей час була оштрафована тільки одна людина. Тому немає ніякого сенсу в прийнятті такого законопроекту.