У банкоматах Іспанії з’явилася нова функція. Тепер користувачі можуть купувати і продавати біткоіни. Уже 7 тисяч банкоматів надають цю послугу своїм клієнтам. Це стало можливим після того, як кріптовалютний гаманець Іспанії HolyTransaction Trade уклав договір з глобальною фінансовою електронною системою HalCash. Тепер мешканці та гості Іспанії можуть обмінювати біткоіни на євро і відразу ж знімати грошові кошти.

Аналогічна послуга вже доступна жителям Польщі. На території цієї країни близько трьох тисяч банкоматів дають можливість конвертувати віртуальну валюту в реальні гроші.

Що таке біткоін

Біткоін — це електронна валюта, використовувати яку можна тільки в інтернеті. Автор цієї грошової одиниці — Сатосі Накамото. Передбачається, що під цим псевдонімом працює не одна людина, а ціла команда. Розробник створив величезну платіжну систему, яка заснована на математичних обчисленнях. Добувати біткоіни може кожен бажаючий. Кількість цієї валюти у світі обмежена, максимум — 21 мільйон. Такий ліміт прописаний в коді програми. Менша віртуальна валюта отримала назву «сатоші» на честь розробника. 1 сатоші дорівнює 0.00000001 біткоінам.