Японська компанія винайшла безпілотники для боротьби з трудоголізмом співробітників

Японія, крім іншого, відома своїми працьовитими громадянами. За статистикою, на багатьох підприємствах працівники щодня значно переробляють норму. Після закінчення робочого дня, багатьох з них можна застати за робочим місцем. В місяць японці переробляють близько вісімдесяти понаднормових годин. Природно, це негативно позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті. В Інтернеті можна знайти безліч знімків, де жителі Японії, через хронічної втоми, засипають прямо в громадських місцях. Одна фірма винайшла новаторський спосіб боротися з такою, неординарною для більшості інших країн, проблемою. Вони вирішили запустити автоматичні літаючі безпілотники, які будуть лякати засиділися на роботі людей за допомогою гучної музики.

Таке рішення далеко не надмірність, як може здатися на перший погляд. Відомі випадки раптової смерті від понаднормової роботи.
Японці називають таке явище «karoshi».

Така ідея виникла у Taisei (будівельна компанія). Розробили пристрій інженери Blue Innovations. T-FREND ( «Друг Taisei») запрограмований облітати простір офісу в певний час за наперед заданим маршрутом. Літальний апарат не використовує GPS, або інші подібні навігаційні системи. T-FREND пересувається по офісу і в випадкове час відтворює на повну гучність музику. До речі, не випадково мелодією була обрана традиційна японська пісня «Hotaru no Hikari». Вона часто програється в японських школах і магазинах перед їх закриттям.

Крім допомоги трудоголікам, безпілотники мають кілька додаткових корисних функцій. Роботи оснащені камерами відеоспостереження, що стане допомогою і службі безпеки. Відео синхронізується з хмарними сервісами і також зберігається на SD-карті.