Туреччина готова провести евакуацію поранених військових Азовсталь морським шляхом

Про намір провести евакуацію поранених з Азовсталі заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калін, повідомляє Reuters.

Він зазначив, що Анкара обговорила це питання із Володимиром Зеленським, але Москва не дала згоди

Окупанти “атакують” сім’ї захисників Маріуполя

“Маріуполь. “Азовсталь”. Атаки з неба, землі та спроби просунуться по суші. Цинічність ворога наростає”, – пише радник мера міста Петро Андрющенко.

Він розповів, що загарбники атакують не лише захисників на “Азовсталі”, а і їхні родини.

“Вчора окупанти оприлюднили в соцмережах особисті контакти (телефони, профілі) наречених та дружин наших захисників”, – заявив Андрющенко

Оперативна інформація на 18.00 14.05.2022 від Генштабу ЗСУ. Рашисти на тимчасово зайнятих територіях сходу та півдня України намагаються залучити громадян України до трудової діяльності в окупаційних установах та незаконних правоохоронних формуваннях.

▪️На території Гомельської області республіки Білорусь фіксується проведення робіт з розмінування місцевості в районах колишнього базування підрозділів Російської Федерації.

▪️На Харківському напрямку окупанти основні зусилля зосередили на утриманні займаних позицій, контролі маршрутів постачання автошляхами на північ і схід від міста Харкова, а також недопущення просування українських військ у напрямку державного кордону.

▪️На Донецькому напрямку угруповання супротивника зосереджує основні зусилля на підготовці до наступальних дій у напрямках населених пунктів Сєвєродонецьк, Соледар та Бахмут, здійснює поповнення запасів та перегрупування підрозділів. На вказаному напрямку переміщено дві батальйонні тактичні групи. Ворог робить штурмові дії вздовж лінії зіткнення за підтримки авіації та артилерії. Має частковий успіх у районі Авдіївки.

▪️На Лиманському та Сєверодонецькому напрямках противник проводить перегрупування військ. Відзначено посилення угруповання силами у батальйонну тактичну групу у районі залізничної станції “Новий Айдар”.

▪️У Маріуполі ворог продовжує блокувати українські підрозділи у районі заводу “Азовсталь”. Завдає масованих артилерійських та авіаційних ударів, проводить штурмові дії.

▪️На Запорізькому напрямку противник зосередив основні зусилля на артилерійських обстрілах українських позицій.

▪️На території Придністровського регіону Республіки Молдова збройні формування переведені на повсякденний режим роботи. Водночас підрозділи оперативної групи російських військ продовжують перебувати в підвищеному ступені бойової готовності.

▪️Кораблі чорноморського флоту Російської Федерації в акваторіях Чорного та Азовського морів виконують завдання щодо ізоляції району ведення бойових дій, розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку.

▪️Ворог намагається наростити військову присутність на острові Зміїний, посилює систему протиповітряної оборони.

▪️російські війська продовжують цілеспрямоване знищення об’єктів цивільної інфраструктури України шляхом завдання ракетно-бомбових ударів та артилерійських обстрілів населених пунктів у Донецькій, Одеській, Луганській та Харківській областях.