Цинь Ши Хуанді шукав еліксир безсмертя

При згадці цього імені, напевно перше, що спадає на думку – теракотова армія. Через рік, після сходження на престол в тринадцятирічному віці, Цинь Ши Хуанді почав будувати гробницю, пізніше увійшла в світову історію, як практично не має аналогів подібного розмаху і величі. 8100 теракотових статуй воїнів і коней у натуральну величину поховані біля мавзолею імператора. Він бажав, щоб армія супроводжувала його в потойбічному світі. Крім статуй, за різними даними, були поховані і близько 70 тисяч робітників з сім’ями і заживо закопані його 48 наложниць.

Взагалі, імператор Цінь Ши Хуанді дуже турбувався думками про майбутню смерті. Він робив різні спроби уникнути її. Він зробив кілька спеціальних подорожей, намагаючись знайти засіб для безсмертя.

Археологи встановили, що імператор розіслав листи в усі володіння, з наказом шукати еліксир, що дарує безсмертя. Більш 36000 історичних документів було знайдено на дні закинутого колодязя. Вивчивши 48 документів, які пов’язані з медициною, вчені виявили підтвердження наказів імператора. В іншому документі, місто Дусіанг звітував, що еліксир безсмертя все ще не знайдено. Але імператор так до кінця життя шукав міфічне засіб від смерті.
І по жорстокою іронією долі, Цинь Ши Хуанді помер, беручи пігулки «еліксиру безсмертя», що містять ртуть. Тоді було невідомо про отруйні властивості ртуті. Тож не дивно, що він прожив всього 39 років.А по підлозі його могили текли річки ртуті, в магічні властивості якої так вірив Цинь Ши Хуанді.