Ранок суботи. Кожен поспішає в магазини за покупками на тиждень. У сучасному швидкому темпі життя немає часу на величезні черги, а ще це дратує і набридає. Чи можна вирішити цю проблему? Американські розробники знайшли вихід з цієї ситуації. Автоматизований магазин, розроблений за останніми технологіями пропонує зручність своїм клієнтам. Amazon Go в Америці – єдиний в своєму роді супермаркет. Тепер немає необхідності стояти в довгих чергах і на касах, немає затримок на виході, що віднімають ваш час. Магазин майбутнього – так сказали би багато людей. Сьогодні це вже вдосконалений супермаркет.


Але ще в тому році ця програма давала невеликі збої. Система не могла розпізнати до кінця двох різних людей з однаковою комплекцією тіла. Датчик невірно визначав товар, який знаходився не на своєму місці. Але з січня цього року вже модернізований робомагазін приймає всіх бажаючих. Отже, як це відбувається?


При вході в магазин потрібно прикласти екран смартфона з відкритим додатком Amazon до спеціального сенсора. Надалі буде відбуватися відстеження ваших дій і покупок. Якщо ви візьмете будь-який товар з прилавку, він моментально буде зафіксований в пристрої, а його вартість відобразиться в онлайн-кошику. Якщо
ви передумали, система автоматично видаляє його зі списку. При цьому вибравши певний продукт, покупець може покласти його куди завгодно – чи то це жіноча сумочка, то чи кишеня брюк. Пристрій безпомилково розпізнає весь асортимент, навіть той, який складно визначити самому покупцеві. Наприклад, зовні два напоя виглядають абсолютно однаково, система ж визначає один напій з вершками, інший без. При виході з магазину сума покупки вираховується з вашого рахунку. Чек також відображається на вашому девайсі. Сума покупок і чек також відображаються в смартфоні.


Який секрет роботи небувалого супермаркету? Відповідь на це питання хитра компанія поки не дає. Відомо тільки, що розробники використовують нововведення “Just Walk Out”, а також камери спостереження в торговому залі.
Єдиним мінусом є той факт, що через автоматизовану роботу магазину, сотні тисяч людей втратили своє робоче місце.