Користувачі AirPods скаржаться на болі в голові

Бездротові навушники AirPods — один з найбільш вдалих продуктів Apple на думку користувачів. Варто просто витягти навушники з чохла, і вони автоматично синхронізуються з iPhone, Apple Watch, iPad Mac (1). Як тільки Ви одягаєте їх, починається Автовідтворення, знімаєте — зупиняється. Щоб викликати Siri, досить двічі торкнутися навушника. Вони мають бездротової зарядний чохол, працюють 5 годин без підзарядки, розпізнають Ваш голос, прибирають шуми і мають багато інших переваг.

Гарнітура не отримала практично жодного негативного коментаря. Якщо хтось і не був в захваті, то тільки через відсутність шумоізоляції. І формою, яка не дуже підходить активним людям і спортсменам. Але в іншому користувачі були вельми задоволені покупкою.

Але ось виявилася проблема, на яку не можна просто закрити очі. З кінця минулого року на форумах почали з’являтися дивні відгуки. Деякі користувачі AirPods заявили про те, що при їх використанні починає боліти голова. За словами одного з власників, навіть короткочасне прослуховування музики за допомогою навушників викликає відчуття здавлювання в області скронь. Він скаржиться, що не може прослухати більше двох треків. При використанні гарнітур інших виробників, все було в порядку.

Ще кілька людей заявили про схожу проблему. Один з користувачів просто повернув AirPods виробнику. Причому він стверджує, що зазвичай не страждає від мігрені, так що впевнений в причини болю. «Вона настільки сильна, що я просто не можу її ігнорувати. У мене немає можливості далі використовувати навушники », — розповів власник.

Шкодять AirPods здоров’ю, чи ні — поки не доведено. За словами Джоела Московіц, який є дослідником медичного відділення Каліфорнійського університету, AirPods дійсно можуть викликати такий побічний ефект. Він каже, що коли людина вставляє навушники у вуха, він просто поміщає свою голову в мікрохвильову піч. Так що AirPods цілком можуть бути причиною шкідливого випромінювання і навіть викликати нудоту. В кінці він додав, що передові технології поки до кінця не вивчені і можуть бути небезпечними в довгостроковій перспективі.

Однак, в Купертіно відмовляються прийняти таку версію, оскільки стверджують, що всі продукти Apple проходять ретельні тестування перш ніж потрапити на ринок.