Blue River Technology, який недавно був куплений компанією John Deere, створив роботів, які можуть кардинально змінити традиційне сільське господарство

Революцію в аграрному секторі обіцяє Хорхе Геро, засновник компанії. Він впевнено заявив, що роботи допоможуть вирішити проблему нестачі харчових ресурсів, при цьому не нашкодивши природі.

Таку заяву вельми тішить, адже за останні десятиліття екологічна ситуація в усьому світі тільки погіршується. Сільське господарство все частіше не обходиться без шкідливих пестицидів і добрив. Незважаючи на всі хитрощі, ціни на продукти зростають.

Blue River Technology створює системи обприскування непотрібних бур’янів за допомогою навчених агроботов. Крім того, вони виконують функцію прополки і аналіз врожайності за допомогою вбудованих алгоритмів. Розробники на цьому не зупинилися, і основним завданням агроботов варто очищення води в річках і океанах. Власне, звідси і назва (Blue River Technology).

Але поки компанія сконцентрувалася на розробці робота, який вміє відрізняти бур’ян від потрібної культури і знищувати першого. Робить це робот за допомогою прицільного обприскування гербіцидом. Агрохімія зараз дуже поширена, але і недешева, як і небезпечна. Тому таке рішення може значно зменшити витрати і забруднення грунту і повітря отрутою.

Першим роботом компанії став See & Spray

Він здатний за 30 мілісекунд відрізнити стебла бур’яну і «вирішити», якою має бути доза гербіциду. 30 мілісекунд — це приблизно в деять разів швидше, ніж моргає Ваше око. Цей процес потребує підготовки. Щоб уміти відрізняти рослини, робот повинен вивчити мільйони зображень конкретного рослини. Важлива і форма листя на різних стадіях росту, і їх текстура, і вид, коли рослина хворіє різними хворобами.

Робот-прополщік може дати фермерам можливість бути незалежними від покупок насіння і хімікатів. Тому що поки ситуація така, що кожен сезон фермерам необхідно закуповувати партії насіння, генномодифікованих, щоб можна було обприскувати рослини діючими речовинами. Агробот допоможе знизити обсяг хімікатів в 10 разів як мінімум. А при цьому можна буде використовувати звичайне насіння, які стоять на 75% дешевше!

Через пару років See & Spray з’явиться на ринках США, а ще приблизно через рік — в Європі, — каже Хорхе Геро.

Наступний проект Blue River — мультифункціональний робот, який буде і поливати рослини, і обприскувати їх, і удобрювати, і робити багато чого іншого.

Хорхе Геро каже, що на сьогоднішній день агробізнес ще більш шкідливий для навколишнього середовища, ніж фабрики, безперервно випускають величезні клуби диму в атмосферу. За допомогою ж роботів стає можливим відновити природу, або, по крайней мере, перестати шкодити в такій мірі.