Страх перед авіаперельотами знайомий багатьом людям. Тільки одна частина населення планети успішно бореться з цією проблемою, а для іншої половини необхідність користуватися послугами авіакомпаній стає справжнім випробуванням. Аерофобія – острах перед перельотами.

Ніякі аргументи фахівців не діють на тих, кому страшно сідати в літак. Хоча за статистикою, набагато більше шансів потрапити в автомобільну катастрофу, ніж в авіаційну. Експерти стверджують, що наземний транспорт в сто разів небезпечніший, ніж повітряний. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в автомобільних катастрофах гине більше мільйона людей. Що стосується авіаперельотів, то ця цифра не дотягує до тисячі.

Раціональні аргументи все одно не впливають на позицію аерофобів. Згідно з соціологічним опитуванням авіакомпанії Boeing, майже п’ята частина жителів Сполучених Штатів Америки боїться літати.

Причини виникнення аерофобії

Існує декілька причин виникнення цього нав’язливого стану. Одні люди бояться аварії літального засобу. Іншим некомфортно перебувати у замкнутому просторі на великій висоті. Крім того, останнім часом дуже багато уваги приділяється авіакатастрофам у засобах масової інформації. Занадто вразливим людям складно змусити себе сісти на літак після перегляду сюжету новин про авіалайнер, що розбився.

Збільшення випадків аерофобії було зафіксовано в США після подій 11 вересня 2001 року. У той день терористи захопили пасажирські літаки та використовували їх як зброю масового ураження.

Методи боротьби з аерофобією

Існує кілька способів, які допомагають впоратися зі зростанням тривоги під час авіаперельотів. Можна ввімкнути улюблену музику й таким чином відволіктися. Деякі люди вважають за краще вживання алкоголю або лікарських препаратів для зняття напруги. Лікарі радять займатися дихальною гімнастикою під час польоту.

Іноді страх викликаний відсутністю достатньої кількості інформації. Почитайте літературу. Ви зрозумієте, що авіатранспорт є одним з найбільш безпечних у світі.

В Америці поширеною практикою лікування аерофобії вважається використання авіасимулятора. Сенс терапії полягає в тому, що людина поступово звикає до літаків і перестає боятися польотів.

Знаменитості частіше за інших змушені користуватися послугами авіакомпаній.

Хто з відомих людей не любить літати?

Девід Бекхем, легендарний англійський футболіст.

Брітні Спірс, популярна американська співачка.

Кейт Уінслет, британська актриса театру та кіно.

Шер, поп-виконавиця із США.

Дженніфер Еністон, знаменита американська актриса.

Енріке Іглесіас, іспанський співак.

Примадонна російської естради Алла Пугачова навіть купила власний вагон, щоб уникнути авіаперельотів (в тих випадках, коли це можливо).

celebrity