Сьогодні майже повсюдно популяризується “індекс щастя”. Всі хочуть бути щасливими. Деякі навіть ходять на спеціальні курси, де навчають бути щасливими. Але правда полягає в тому, що песимістичні погляди – не така вже й проблема. Вчені довели, що трохи грубуваті і дратівливі люди досягають більших успіхів, ніж їх толерантні колеги. Як заявляють експерти, “рожеві окуляри” знижують уважність до деталей, призводять до неправильної оцінки ситуації.

Взаємозв’язок успіху та емоцій

Довгий час вчені не могли довести зв’язок між гнівом і успіхом. Поки в 2009 році вчений з Амстердама не перевірив теорію на практиці.

Він зібрав студентів, розділив їх на дві групи і запропонував написати есе. При цьому під час письма, перша група повинна була згадати події, які їх дуже сильно дратували і написати про це. Другій ж групі запропонували трохи посумувати. Потім добровольці обох команд повинні були придумати якомога більше способів поліпшення навчання на факультеті філософії.

В результаті перша група продемонструвала велику ефективність. Розлючені студенти придумали більше креативних ідей, в момент так званого неструктурного мислення. Вчені заявляють, що саме в моменти гніву людина здатна придумати що-небудь інноваційне.

Гнів мобілізує ресурси організму, додає мотивації, нахабства, змушує думати активніше, приймати ризиковані рішення. Але при цьому гнів хороший в малих дозах і лише тоді, коли його можна виплеснути назовні. В іншому випадку це негативно позначається на здоров’ї і робочих стосунках.

Мінуси гарного настрою

Щастя ж може привести до певних мінусів, якщо так можна сказати.

Коли людині все подобається, вона розуміє, що знаходиться в безпеці. У підсумку, знижується увага і підвищується вразливість. Більш того, гарний настрій притупляє нашу здатність критично оцінювати ситуацію. Перебуваючи в стані умиротворіння, ми перестаємо прикладати зусилля і втілювати в життя наші мрії.